transport kontenerowy
Opakowania

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Transport kontenerowy jest bardzo popularny. Wykorzystuje się go do przewozu najróżniejszych towarów – od małych, po bardzo duże gabaryty. Ograniczeniem jest jedynie przestrzeń kontenera. Może się wydawać, że taki transport nie jest skomplikowany. W rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia i precyzji. Optymalizacja przestrzeni i odpowiednie zabezpieczenie ładunku nie jest proste. Takie działanie jest szczególnie istotne w przypadku małych przedmiotów. Ich odpowiednie rozmieszczenie warunkuje bowiem optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wycena transportu przekłada się bezpośrednio na cenę towarów, a im lepsze wykorzystanie kontenera, tym niższa cena jednostkowa.

Właściwe pakowanie towarów

Efektywne pakowanie towarów ma duże znaczenie dla całego procesu transportu. Dobrze zapakowany kontener może pomieścić więcej towarów. Właściwe pakowanie pozwoli też uniknąć uszkodzeń ładunku. Nawet najlepsza spedycja kolejowa z Chin nie da gwarancji braku uszkodzeń w przypadku źle zapakowanego towaru.
Optymalizacja przestrzeni jest pierwszym krokiem w procesie pakowania towarów do transportu kontenerowego. Kontenery mają określone wymiary. Istotne jest więc, aby efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przygotowanie towaru na paletach powinno uwzględniać ich kształt i wielkość. Nie można jednak przesadzić w drugą stronę. Dla zbyt ściśle upakowanych przedmiotów nie pomogą nawet wypełniacze do kartonów najwyższej jakości. Uszkodzenia są niemal pewne.

Transport kontenerowy, a zabezpieczenie ładunku

Drugim, nie mniej ważnym elementem, jest zabezpieczenie towarów. Transport kolejowy z Chin, to daleka droga. W jego trakcie towary są narażone na różnego rodzaju ruchy. Pojawiają się wstrząsy, a nawet przemieszczanie się ładunku podczas ładowania i rozładowywania. Dlatego tak ważne jest, aby towary były dobrze zabezpieczone. Możemy to osiągnąć na wiele sposobów. Specjalne pasy zabezpieczające ładunek zabezpieczą przed przesuwaniem się zawartości. Wypełnienie pustych przestrzeni w kontenerze materiałami amortyzującymi sprawi, że wstrząsy nie będą tak groźne dla delikatnych towarów. Specjalistyczne poduszki powietrzne do paczek z kolei zabezpieczą towar jednostkowy wewnątrz opakowań.

Idealnie zaplanowany transport kontenerowy

Nie można też zapomnieć o dobrym planowaniu całego przedsięwzięcia. Pakowanie towarów wymaga wielu decyzji i czynności. Należy wybrać odpowiednie materiały opakowaniowe, zorganizować przestrzeń w kontenerze, a na końcowym etapie zabezpieczyć towar. Dobre planowanie obejmuje też rzetelny kalkulator kosztów transportu. Należy bowiem znać możliwe koszty jeszcze przed rozpoczęciem przewozu.

producent opakowań foliowych
Follia do pakowania
Producent opakowań foliowych i jego oferta

Powszechnie używane opakowania foliowe Torby, reklamówki, a nawet poduszki powietrzne do paczek, to akcesoria, które towarzyszą nam każdego dnia. Korzystają z nich sklepy spożywcze, markety, apteki, piekarnie, branża kosmetyczna. Worki foliowe są także bardzo użyteczne w każdym gospodarstwie domowym. Takie produkty muszą być solidne i trwałe. Naprzeciw takim oczekiwaniom rynku …

poduszki powietrzne do paczek
Wypełniacze do kartonów
Poduszki powietrzne do paczek i ich zalety

Idealnie dobrane poduszki powietrzne do paczek Jak zabezpieczyć swoją przesyłkę? Co włożyć do środka? Wielu przedsiębiorców spotyka się z tym problemem już podczas kompletowania swojego pierwszego zamówienia. Wypełniacze do paczek zalewają Internet i ciężko wybrać te właściwe. Sam produkt może świetnie zabezpieczyć folia do pakowania paczek, ale jeżeli nie jesteś …

folia biodegradowalna do pakowania
Follia do pakowania
Folia biodegradowalna do pakowania

Dbałość o środowisko poprawi folia biodegradowalna do pakowania Utarło się w świadomości, że opakowania foliowe rozkładają się nawet do dziesiątek tysięcy lat, Dodatkowo są szkodliwe dla fauny i flory, a także zanieczyszczają zbiorniki wodne. Z pomocą przychodzą produktu typu folia biodegradowalna do pakowania. Stosowanie takich produktów przyczyna się do zmniejszenia …