części Linde
Magazyn

Oryginalne części Linde i tanie zamienniki

Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych aspektów pracy magazynowej. Natomiast wózki widłowe są urządzeniami, które pod tym względem wymagają szczególnej uwagi. Używanie oryginalnych części Linde do wózków widłowych jest istotnym krokiem w stronę zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wiele osób chce zaoszczędzić. Zamiast stosować części do wózków Linde, sięga po tanie zamienniki. Niska cena najczęściej idzie w parze ze słabą jakością. Pozorne oszczędności sprawiają, że pojawia się możliwość szybkiej ponownej awarii. To z kolei wiąże się często z zagrożeniem dla operatora bądź osób, które pracują w pobliżu. Duże podmioty posiadają wiele wózków widłowych, których utrzymanie nie należy do tanich. Z drugiej strony, kiedy przyjeżdża spedycja kolejowa z Chin, rozładunek musi odbyć się szybko i sprawnie. Warto więc wiedzieć, dlaczego lepiej wybrać droższe i lepsze jakościowo Linde części zamienne.

Wyższa niezawodność i lepsza jakość materiałów

Oryginalne części do wózków Linde projektuje się zgodnie ze ścisłymi standardami. Zachowanie norm zapewnia ich wyższą niezawodność. Używanie części zgodnych ze specyfikacją producenta gwarantuje, że wózki widłowe będą bezpieczne. Tym samym sprawnie ryzyko awarii powodujących kosztowne przestoje.

Zamienne części do wózków widłowych Linde powstają z materiałów wysokiej jakości. Przez to są bardziej odporne na zużycie i uszkodzenia. Z kolei tanie zamienniki zużywają się znacznie szybciej i mogą uszkadzać inne elementy. Dobra jakość części zamiennych przekłada się na dłuższą żywotność wózków widłowych. Jednocześnie zmniejsza się częstotliwość koniecznych napraw. W ten sposób oszczędza się pieniądze. Początkowy wyższy koszt zakupu części Linde bardzo szybko rekompensuje brak konieczności napraw.

Bezpieczne użytkowanie wózków widłowych

Wiele nowoczesnych wózków widłowych Linde posiada zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Są to między innymi systemy kontroli stabilności i systemy zapobiegania kolizji. Używanie oryginalnych Linde części sprawia, że systemy bezpieczeństwa będą działać sprawnie. Z kolei stosowanie zamienników niewiadomego pochodzenia może wygenerować problemy w postaci niekompatybilności. Nigdy nie będzie więc pewności, że system zadziała sprawnie.

Przepisy BHP wymuszają konieczność utrzymywania sprzętu zgodnie z określonymi standardami. Najprościej spełnić więc takie wymogi, stosując oryginalne części zamienne. Części do wózków Linde posiadają certyfikat do użytku w maszynach tego producenta. Gwarancja na urządzenie również najczęściej wymaga, aby wszelkie naprawy odbywały się na częściach oryginalnych. Zastosowanie zamiennika może być powodem odmowy realizacji uprawnień gwarancyjnych. Taka sytuacja wiąże się natomiast najczęściej z dużymi kosztami. Pozorna oszczędność kilkudziesięciu lub kilkuset złotych na zakupie części zemści się w postaci płacenia za każdą naprawę z kieszeni właściciela wózka.

Firma Linde zapewnia wsparcie techniczne dla swoich produktów. Klienci mają więc dostęp do profesjonalnej pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów związanych ze sprzętem. Taka pomoc techniczna jest nieoceniona w przypadkach awarii.